آخرین اطلاعات درباره ناو آمریکایی گرفتار در حریق

آخرین اطلاعات درباره ناو آمریکایی گرفتار در حریق


به گزارش گروه بین‌الملل میثاق نیوز، ناو جنگی «یو‌اس‌اس بونهوم ریچارد» که صبح روز یکشنبه بر اثر یک انفجار داخلی، دچار آتش سوزی شدید شد، از آن زمان تاکنون در آتش می‌سوزد.

چند بالگرد از اسکادران سوم بیش از هزار و ۲۰۰ بار مخازن آب خود را بر روی این ناو تخلیه کرده‌اند تا سطوح فوقانی و عرشه را خنک نگهدارند که شاید آتش‌نشانان بتوانند روی عرشه حضور یابند.

یگان عملیات رسانه‌ای ناوگان اقیانوس آرام آمریکا اعلام کرد در مجموع ۵۹ نفر از نیرو‌های خدماتی، ۳۶ تفنگدار و ۲۳ غیرنظامی به دلیل جراحاتی از جمله سوختگی و استنشاق دود تحت درمان قرار گرفته‌اند.

بونهوم ریچارد یکی از ناو‌های هواپیمابر سبک آمریکاست که برای ارتقای آن قراردادی تا ۲۵۰ میلیون دلار داشته است. قرار بود این ناو حامل جنگنده‌های اف-۳۵بی برای اقیانوس آرام به ویژه دریای جنوبی چین باشد.

«فیلیپ سوبک»، فرمانده یگان سوم دریایی آمریکا تایید کرده است که آتش‌سوزی با یک انفجار در این کشتی شروع شده است، اما تاکنون دلیل این انفجار مشخص نشده است.

بسیاری از کارشناسان ارشد نظامی در دو روز گذشته نسبت به این حادثه اظهار نظر کرده‌اند که به اعتقاد همه آنها، این ناو دیگر نمی‌تواند به ماشین جنگی آمریکا بازگردد.

در حال حاضر خطری که تهدید می‌کند، احتمال نشت بیش از سه میلیون لیتر سوخت داخل این ناو است و بیم آن می‌رود آتشی که گفته می‌شود درجه حرارت آن به ۱۰۰۰ درجه می‌رسد، بدنه کشتی را متلاشی کند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد