به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در روسیه به سر می‌برد، حضور ناوهای ایرانی در خلیج فنلاند در شرقی‌ترین بخش دریای بالتیک را یک رویداد تاریخی خواند.
وی این اظهارات را در بدو ورود به سن پترزبورگ برای شرکت در جشن رژه دریایی نیروی دریایی ارتش روسیه مطرح کرد. فرمانده نیروی دریایی ارتش که به دعوت رسمی ژنرال سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه به این کشور سفر کرده،  قرار است به عنوان مهمان ویژه در مراسم رژه سالروز نیروی دریایی روسیه شرکت کند.
ناوشکن ایرانی «سهند» و ناو بندر «مکران» پیش از این برای حضور در این مراسم وارد خلیج فنلاند و بندر سن پترزبورگ شده‌اند. امیر دریادار خانزادی در ادامه تاکید کرد که این دو ناو ایرانی که از ماه‌ها پیش این ماموریت خود را آغاز کرده بودند اکنون به آبهای خلیج فنلاند و آبهای سن پترزبورگ رسیده‌اند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد، طی این سفر دریایی طولانی، ناوهای ایرانی وارد آبهای استراتژیک جهان شدند؛ چیزی که کاملا بی سابقه بود.
امیر دریادار خانزادی افزود: حضور ناوشکن سهند و ناو بندر مکران در خلیج فنلاند رویدادی تاریخی است. این موفقیت به معنی باز شدن دروازه‌های دریای شمال و فنلاند به روی ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد