به گزارش میثاق نیوز ، نشست خبری معرفی برنامه‌های نوروز ۱۴۰۰، با حضور حمید شاه‌آبادی معاون سیما در مرکز همایش‌های رسانه ملی برگزار شد.

معاون سیما در ابتدا گفت: از روز‌های اول سال ۹۹ درگیر کرونا شده‌ایم؛ رسانه ملی هم داشته‌های خود را به میدان آورد تا مخاطبان روز‌های سخت کرونا را با آرامش بگذرانند. آمارها نشان می‌دهد که در سال ۹۹ و نوروز ۹۹ ، برنامه‌های متنوع سیما شرایط خوبی را برای مخاطبان فراهم کرد. برپایی حسینیه تلویزیونی ایران در ماه محرم، برپایی مدرسه تلویزیونی، پاسداشت مقام سردار سلیمانی در اولین سالگرد شهادت او، گرامیداشت دهه فجر و… از برنامه‌های ما در سال ۹۹ بود.

وی عنوان کرد: در سال ۹۹ ، بیش از ۸۰۰ قسمت سریال در قالب ۲۹ سریال از شبکه‌ها پخش شد. امیدواریم همچنان با سریال‌های پراقبال مخاطب را همراهی کنیم. در حوزه فیلم سینمایی هم بیش از پنج هزار فیلم از شبکه‌های مختلف پخش شد که ۴۴۹‌ اثر پخش اولی بود. سال ۱۴۰۰ سالی است که با وجود مجموعه انتظاراتی که به دلیل انتخابات پیش رو داریم، با نام حضرت مهدی (عج) شروع می‌شود و نیمه شعبان را در آن داریم. ۱۴۰۰ سالی مهدوی است و باید خودمان را برای جذب بیشتر مخاطبان آماده کنیم.

سریال‌های نوروز ۱۴۰۰ مشخص شدند/ سریال «سلمان فارسی» ۱۴۰۵ پخش می‌شود

معرفی سریال‌های تلویزیون در نوروز ۱۴۰۰
شاه آبادی درباره سریال های نوروزی در سال آینده اظهار کرد: در نوروز ۱۴۰۰ با چند سریال جذاب همراه مخاطبان هستیم؛ شبکه یک «نون. خ ۳»، شبکه دو «هم بازی»، شبکه سه «لوتی» و شبکه پنج «نوروز رنگی» را در نوروز پخش می‌کنند.

وی افزود: شبکه نسیم هم «خندوانه» و برنامه «دست انداز» و چند برنامه دیگر را پخش می کند. شبکه امید تخته سیاه و شبکه دو هم کلبه عموپورنگ را روی آنتن می برند. دو قسمت پایانی «پایتخت۶» هم در روز‌های پایانی سال پخش می‌شود.

۱۰۴ فیلم سینمایی را در نوروز ۱۴۰۰ ببینید
معاون سیما درباره پخش فیلم های سینمایی در نوروز هم گفت: در بخش سینمایی ۱۰۴ فیلم پخش خواهد شد که مردم ۲۳ اثر سینمایی داخلی را تماشا خواهند کرد. برای قشر کودک و نوجوان هم ۸۵ اثر سینمایی پخش می‌شود. همچنین در حوزه پویانمایی، ۲۰ مجموعه با ۳۲۰ قسمت همچون شکرستان و با استفاده از ظرفیت کار عروسکی پخش می‌شود.

شاه آبادی درباره برنامه‌های سال تحویل هم گفت: شبکه یک برنامه «فرمول یک»، شبکه دو «صبح فروردین»، شبکه سه ویژه برنامه «عصر جدید» و شبکه پنج «نوروزترین نوروز» را برای سال تحویل روی آنتن می‌برند.

وی ادامه داد: بیش از ۲۳ هزار دقیقه برنامه‌های تولیدی جدید برای نوروز داریم. همچنین پس از عید نوروز کشور وارد ماه رمضان و پس از آن فضای انتخابات می‌شود و پیش بینی ما این است که همزمان با نوروز امسال برنامه‌های انتخاباتی شکل گیرد.

معاون سیما درباره مسابقه‌هایی که قرار است در ایام نوروز روی آنتن برود، گفت: مسابقه‌های ایران و دستپخت از شبکه یک، مسابقه‌های محاکات و ایرانیش از شبکه دو، مسابقه‌های ستاره ساز، سیم آخر و زوجی نو از شبکه سه، مسابقه فن آورد از شبکه چهار، مسابقه شهروند و مافیا، حفره و کالری از شبکه سلامت، مسابقه شگفت انگیزان از شبکه کودک، مسابقه خانه ما از شبکه مستند، مسابقه قند پهلو و مشاعره از شبکه هفت، مسابقه کودک شو، مسابقه اسرا از شبکه قرآن و … روی آنتن می‌روند.

سریال‌های نوروز ۱۴۰۰ مشخص شدند/ سریال «سلمان فارسی» ۱۴۰۵ پخش می‌شود

پخش سریال «سلمان فارسی» در سال ۱۴۰۵
شاه آبادی درباره سریال‌های «الف ویژه» تلویزیون اظهار کرد: سریال «سلمان» با جدیتی که از آقای میرباقری دیده‌ایم، طبق زمان‌بندی که برای آن تعیین شده است، پیش می‌رود. این مجموعه در سال ۱۴۰۵ روی آنتن می‌رود و عوامل آن الان در شاهرود هستند. سریال «موسی» هم در مرحله بازنویسی فیلمنامه است. این برای سومین بار است که فیلمنامه این مجموعه بازنویسی می‌شود. فعلاً زمان دقیق شروع تصویربرداری آن را نمی‌توانم بگویم؛ چون پیش تولید را آغاز نکرده است.

معاون سیما تأکید کرد: کشور ما همیشه به ۵ سریال دوربین روشن در حوزه الف ویژه نیاز دارد. اگر بخواهیم به استاندارد لازم برسیم طبیعی است که باید ۴ یا ۵ اثر الف ویژه را در حال نگارش و تولید داشته باشیم و این کار نیازمند حمایت جدی دولت و مجلس است و با این بودجه سازمان کار کردن سخت است.

پایتخت ۷ ساخته می‌شود؟
وی درباره احتمال ساخت ادامه سریال تلویزیونی پایتخت گفت: تصمیم ما برای ساخت «پایتخت ۷» جدی است؛ صحبت ها انجام شده و ما فقط به خاطر اینکه عجله ای نشود و فیلمنامه به درستی نوشته شود، «پایتخت ۷» را برای نوروز ۱۴۰۰ نداشتیم؛ چرا که برای ما محتوا و فیلمنامه بسیار مهم است.

شاه آبادی درباره برگشت بازیگران ممنوع التصویر به تلویزیون و اخطار ساترا به روبیکا در پی انتشار کلیپ هنجارشکنانه گفت: نگاه ما کریمانه و همدلانه است و از هر خطا و اشتباهی یک نقطه نمی‌سازیم؛ هرقدر چهره های هنری همراه‌تر با سیاست‌های ما باشند، ما حضورشان را در رسانه ملی سرمایه می‌دانیم. بنابراین نگاه صفر و صدی نخواهیم داشت. درباره اخطار ساترا به روبیکا هم باید بگویم، همه دستگاه‌های صوت و تصویر فراگیر باید قاعده و دستورالعمل ساترا را رعایت کنند.

معاون سیما درباره حذف مجری برخی برنامه‌ها گفت: ما نمی‌توانیم روی خطای آنتن بی تفاوت باشیم؛ وقتی مجری خطا کند، پس از آنتن محروم می‌شود. حرف اصلی ما این است که مجری در لحظه باید رفتار مناسب از خود نشان دهد.

سریال‌های نوروز ۱۴۰۰ مشخص شدند/ سریال «سلمان فارسی» ۱۴۰۵ پخش می‌شود

شاه آبادی درباره تولید و پخش سری جدید برنامه «دورهمی» عنوان کرد: سری جدید «دورهمی» را از عید فطر روی آنتن خواهیم برد و روی محتوای آن کار می‌کنیم تا با تغییرات جدید پخش شود.

او همچنین درباره تغییر مدیران شبکه‌های تلویزیون مطرح کرد: ممکن است تغییراتی قبل یا بعد انتخابات رخ بدهد؛ اما دوستان ما همه حرفه‌ای و خوب هستند و تلاش می‌کنیم از دوستان جوان نیز بهره ببریم.

شاه آبادی درباره پخش سری هفتم خندوانه گفت: قضاوت درباره فصل جدید خندوانه با پخش ۲ قسمت ناعادلانه است و ما امیدواریم آنچه را که از شبکه خواسته ایم، برآورده کند چراکه این خواسته‌ها مورد تایید گروه برنامه ساز نیز بوده است.

وی درباره سرنوشت پخش سریال سرزمین کهن پاسخ داد: برای سرزمین کهن همچنان رایزنی می‌کنیم تا محتوای آن دچار شائبه نباشد. اصلاحاتی انجام دادیم و منتظر تایید هستیم. این اثر کاری بسیار ارزشمند است و اگر بخواهیم امروز آن را تولید کنیم، نمی‌توانیم.

معاون سیما در پاسخ به پرسشی درباره احتمال بازگشت برنامه ۹۰ به آنتن تلویزیون، گفت: نود برنامه خوب و پربیننده‌ای بود و ما تمایل داریم این برنامه کار خودش را داشته باشد، اما طبیعی است که انتخاب مجری و موضوعاتی از این دست، در اختیارات مدیر شبکه است. پیش از حضور من درباره جا به جایی مجری و اتفاقاتی از این دست تصمیماتی گرفته شده، اگر ان‌شاءالله در این حوزه شاهد اتفاقات رو به جلویی باشیم می‌توانیم برای این موضوع برنامه‌ریزی هم داشته باشیم، اما برای این کار نیازمند زمان و برنامه‌ریزی‌های بهتر و اقدامات پیش‌روانه هستیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد