به گزارش میثاق نیوز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در آیین افتتاح چند طرح بزرگ وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش،گفت: دولت در شرایط سخت ارزی و مالی طی سال های گذشته، توانست ده ها میلیون یورور برای ساخت آزمایشگاه در دانشگاه ها اختصاص دهد.

 رئیس جمهور تصریح کرد: به دنبال اختصاص یکصد میلیون یورو برای این امر بودیم و آماده ایم تا پایان دولت مابقی این میزان را برای ایجاد و تجهیز آزمایشگاه‌ها اختصاص دهیم.

 روحانی همچنین با اشاره به اهمیت ارتباط تنگاتنگ دانشگاه‌ها و بخش صنعت گفت: قرارداد‌هایی که دانشگاه‌ها با بخش صنعت داشته، از ۳۰۰ میلیارد تومان به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است که این امر حرکت بسیار خوبی بین دانشگاه‌ها و بخش تولید کشور محسوب می‌شود که می‌تواند تحول بزرگی را در زمینه علم و صنعت و تولید ایجاد کند.

تحول بزرگی در نوآوری‌های کشور اتفاق افتاده است

رئیس جمهور گفت: رسیدن ایران از رده ۱۰۴ نوآوری جهان به رده شصت و هفتم؛ نشان دهنده تحول بزرگ در بخش نوآوری‌های کشور است.

امیدوارم شرایط حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس مهیا شود

رئیس جمهور  ابراز امیدواری کرد:  معلمان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید از مهرماه بتوانند در شرایطی که ایجاد می‌کنیم در مدارس حضور یابند. البته این امر در صورتی محقق خواهد شد که بتوانیم طبق برنامه واکسن را وارد کنیم و همچنین تولید کنیم و واکسیناسیون انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برای دولت افتخاری است که در طول هشت سال تلاش زیادی را در کنار خیرین برای ساخت مدارس و ایجاد کلاس‌های درس انجام داده است گفت: این که در یک روز شاهد افتتاح هزار کلاس درس در سراسر کشور هستیم افتخار بزرگی برای دولت، خیرین و همه مسئولان است.

بی‌توجهی جامعه جهانی به فلسطین

روحانی همچنین با بیان اینکه در شب های قدر درِ رحمت خداوند باز است،گفت:  خداوند شب رحمت جهانی برای همه مسلمانان و همه انسانها مقدر کرده است و همه می توانند از این شب به خوبی استفاده کنند.

وی بیان کرد: شب قدر در ماه رمضان است و این موضوع در قرآن مجید آمده است. بر این اساس هم قرآن در شب قدر نازل شده و هم شب قدر در ماه رمضان است.

رئیس جمهور تصریح کرد: حضور مردم در شرایط کرونایی و با رعایت دستور العمل های بهداشتی در شب های قدر در اماکن مذهبی جای تقدیر و تشکر دارد. البته برخی از مردم هم به دلیل این شرایط در خانه ماندند و این مراسم را برگزار کردند.

روحانی تاکید کرد: مردم ما معتقد و متدین هستند و زمانی که این پاکی و صفای دل با علم و دانش و تحقیقات و تلاش برای پیشرفت کشور و فناوری توأم شود، می توانیم شاهد تحول بسیار بزرگی در کشور باشیم.

وی گفت: فردا روز قدس است و مردم فلسطین بیش از ۷۰ سال است که از خانه و کاشانه خود آواره شده اند و در بیابان ها و کشورهای مختلف و در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: جای تاسف دارد که جامعه جهانی به مردم فلسطین توجه ندارد و غاصبان همچنان به غصب خود ادامه می دهند. امام بزرگوار ما آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس تعیین فرمودند تا حقوق ملت فلسطین و بازپس گیری قدس شریف به دست مسلمانان قهرمان مورد توجه قرار گیرد که البته همواره مورد توجه بوده است.

روحانی بیان کرد:  ان شاءالله مردم فلسطین در این جهادشان به پیروزی خواهند رسید و مسلمانان هم به آرزوی دیرینه خود در این زمینه می رسند. ما این روز را پاس می داریم و البته به دلیل شرایط کرونایی، راهپیمایی نداریم اما برای آزادی قدس دعا می کنیم و فردا از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی هم همگی استفاده خواهیم کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد