سرلشکر باقری خبر داد؛ درمان ۲۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح

درمان ۲۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح


به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی میثاق نیوز، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز در حاشیه جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) نیرو‌های مسلح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این قرارگاه پنج و نیم ماه است که به‌صورت دائم در سطح نیرو‌های مسلح تشکیل شده است.

وی افزود: ما همچنان در بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح پذیرای بیماران مبتلا به کرونا هستیم و هم‌اکنون حدود ۶۵۰ بیمار در بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح بستری هستند؛ همچنین تعداد بیمارانی که طی این مدت در بیمارستان‌های ما بستری شده‌اند، بالغ بر ۲۰ هزار نفر بوده است.

سردار باقری ادامه داد: فعالیت‌های علمی و پژوهشی نیرو‌های مسلح هم ادامه دارد و از میان بیش از ۱۰۰ طرح ارائه شده، ۱۸ طرح به تصویب رسید و از آن‌ها پشتیبانی کردیم. این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف مانند دارو و واکسن در حال اجراست و طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) جزو طرح‌های برتر در مجموعه کشور است که عزیزان وزارت بهداشت هم این را اعلام کردند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: آنچه در جلسه امروز بحث شد، پیرامون موضوعی بود که عزیزان ما در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مطرح کردند، این عزیزان وضعیت را تشریح کردند و موضوع ما برنامه ریزی برای تداوم مأموریت نیرو‌های مسلح در شرایط تداوم بیماری کرونا برای حداقل تا پایان امسال است؛ چون مأموریت‌های نیرو‌های مسلح تعطیل‌بردار نیست و به‌صورت شبانه‌روزی جریان دارد.

وی گفت: اینکه مراکز آموزشی نیرو‌های مسلح چگونه به فعالیت خود ادامه دهند و مأموریت‌های مختلف دفاعی و امنیتی، تمرین‌ها و رزمایش‌ها چگونه ادامه پیداکند، موضوعاتی بود که در این جلسه مورد ارزیابی قرار گرفت و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد. تاکنون در مراکز نیرو‌های مسلح هیچ مورد حادی نداشته‌ایم و همه آموزش‌های ما جریان دارد و تعطیل‌بردار نیست.

سردار باقری اظهار کرد: میزان ابتلا به کرونا در بین کارکنان نیرو‌های مسلح از میزان میانگین ملی پایین‌تر است و این به دلیل همین پیشگیری‌هاست و این روند ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: در واقع علت اینکه میزان ابتلا در نیرو‌های مسلح به نسبت متوسط مبتلایان در کشور پایین‌تر است به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه و دقیق است.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد