سی‌ان‌ان: موارد ابتلا به کرونا در آمریکا تا ۲۴ برابر بالاتر از آمار رسمی است

بررسی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در برخی مناطق آمریکا نشان می‌دهد که موارد آلودگی به ویروس کرونا بسیار بالاتر از نمونه‌های ثبت شده است.

 

به گزارش  گروه بین‌الملل میثاق نیوز به نقل از سی‌ان‌ان، بررسی آزمایش‌های آنتی بادی (پادتن) در مناطق مختلف آمریکا نشان می‌دهد تعداد کل مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در این کشور می‌تواند بسیار بالاتر از آمار رسمی و تا ۲۴ برابر موارد اعلام شده باشد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در بررسی نمونه‌های خون آزمایشگاه‌های مختلف از ۶ منطقه این کشور به این نتیجه رسیدند که آمار ابتلا به ویروس کرونا بسیار بیشتر از موارد ثبت شده است. آزمایش نمونه‌های آنتی بادی در برخی مناطق شهر نیویورک نشان داد نتیجه آزمایش ۷ درصد از نمونه‌های گرفته شده در اواخر ماه مارس مثبت بوده است که این رقم ۱۲ برابر بیشتر از موارد گزارش شده است.

همچنین رابرت ردفیلد، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا اعلام کرد براساس تخمین‌های صورت گرفته، تعداد مواردی که آنتی بادی کرونا را در بدن خود دارند ممکن است تا ۱۰ برابر بیشتر از نمونه‌های ثبت شده باشد.

مدیر مراکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اخیرا ضمن حضور در جلسه کنگره، با اشاره به شمار بالای مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور اعلام کرده است این بیماری، آمریکا را به زانو درآورده است. او گفت: ما نهایت تلاش خود را کرده ایم تا با این ویروس مقابله کنیم، اما واقعیت این است که کرونا این ملت [آمریکا] را به زانو درآورده است.

با این حال به‌رغم اینکه تعداد موارد عفونت به ویروس کرونا بسیار بالاتر از موارد ثبت شده است، اما بسیاری از این افراد به این ویروس آلوده نشده اند.

تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به ثبت رسیده است که اختلاف فاحشی در مقایسه با کشور‌های دنیا نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد