سی ان ان از تشدید بحران در آمریکا خبرداد

سی ان ان از تشدید بحران در آمریکا خبرداد


به گزارش  گروه بین‌الملل میثاق نیوز شبکه سی ان ان در گزارش نوشت: سه بحران تشدید جرائم، اعتراضات ضدنژادپرستی و بیماری همه گیر کرونا به طور همزمان در آمریکا تشدید می‌شوند.

شبکه سی ان ان افزود: تشدید جرائم، اعتراضات ضدنژادپرستی و بیماری همه گیر کرونا همگی مسائل بسیار بزرگ و مرتبط با هم هستند. آمریکایی‌ها در تابستانی بی سابقه قرار دارند، زیرا در حالی این تابستان را سپری می‌کنند که بسیاری از آن‌ها به علت شیوع ویروس کرونا می‌میرند. این سه بحران همه شهروندان آمریکایی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

براساس این گزارش،  ویروس کرونا رفتار عادی ما شهروندان را مختل و فلج کرده است و بیش از دیگران جوامع رنگین پوست این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. همزمان با تشدید بحران کرونا، قتل جورج فلوید بدست افسر پلیس مینیاپولیس به شروع اعتراضات ضد نژادپرستی در سراسر آمریکا منجر شد. اکنون آمریکایی‌ها خواستار اجرای اصلاحات در سیستم پلیس این کشور و خواهان پایان تبعیض نژادی سیستماتیک و رفتار خشونت آمیز پلیس هستند.

در ادامه گزارش سی ان ان آمده است که دونالد ترامپ و دستیاران ارشد وی خصومت خود را درباره اعتراض‌های ضد نژادپرستی اعلام کرده اند. همزمان با تشدید شیوع کرونا و اعتراض‌های ضدنژادپرستی جرائم در مناطق مختلف آمریکا هم تشدید شده است. دونالد ترامپ هم چند ساعت قبل گفت به وضع نیویورک نگاه بکنید. جرائم و تیراندازی‌ها در این شهر تشدید شده است. وضعی که در شیکاگو می‌بینیم فاجعه بار است.

خبرنگار شبکه سی ان ان هم در گزارشی در این خصوص گفت: روز دوشنبه گذشته در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد تیراندازی در خیابان‌های شهر نیویورک گزارش شد که یکی از این موارد قتل نوجوانی بود که به علت اصابت گلوله به سرش جان باخت. همچنین کشته شدن یک نوزاد بر روی کالسکه اش در پارکی در بروکیلن خشم مردم و افکار عمومی را برانگیخته است. تیراندازی‌ها و خشونت‌های بسیار بیشتری در شهر‌های کوچک و بزرگ آمریکا گزارش شده اند که یکی از این شهر‌ها شهر سیاتل است.

 

به گفته این خبرنگار، فرماندار شهر سیاتل در کنفرانسی خبری گفت: ما با قاطعیت برای کاهش تیراندازی‌ها در سیاتل تلاش می‌کنیم.

 

او  تاکید کرد که در شهر‌های دیگر آمریکا از جمله شیکاگو، چارلزتون، فیلادلفیا و آتلانتا هم در روز‌های اخیر شاهد خشونت و تیراندازی بوده اند.

 

فرماندار شهر آتلانتا گفت: من از بکارگیری عبارت توفان بزرگ متنفر هستم، ولی ما اکنون در این کشور با توفان بزرگ مواجه هستیم.

یکی از مسئولان شهر نیویورک هم گفت: حمل و نگهداری سلاح‌های اتوماتیک در شهر نیویورک هزینه‌هایی را به این شهر تحمیل می‌کند، اما اکنون هزینه این موضوع در بالاترین سطح قرار دارد.

خبرنگار شبکه سی ان ان افزود: اداره پلیس نیویورک در گزارشی اعلام کرد امسال بیش از ۱۴۵۲ نفر را به علت ارتکاب جنایات بزرگ بطور مجدد بازداشت کرده است. این افراد نباید از زندان آزاد می‌شدند، اما به علت اجرای اصلاحات در قوانین زندان‌های آمریکا امسال آزاد شده اند. علاوه بر این اکنون دادگاه‌ها در بسیاری از مناطق آمریکا به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن فعال نیستند و جلسات محاکمه متهمان به ارتکاب جرائم و جنایات هم در موارد بسیاری برگزار نمی‌شوند.

یکی از سخنگویان دادستانی منطقه بروکلین نیویورک که روز دوشنبه شاهد بیشترین تعداد تیراندازی‌ها بود اکنون مهم‌ترین موضوع برای ما این است که جلسات دادگاه‌ها برگزار نمی‌شوند و متهمان ارتکاب جرائم و جنایات هم دادگاهی نمی‌شوند.

خبرنگار شبکه سی ان ان خاطرنشان کرد: بعد از قتل جورج فلوید در منطقه مینیاپولیس به دست افسر پلیس، مردم در سراسر آمریکا اجرای اصلاحات در سیستم پلیسی آمریکا را خواستار شدند. معترضان همچنین کاهش بودجه ادارات پلیس را هم خواستار شدند. روز سه شنبه گذشته ایالت پنسیلوانیا به تبعیت از ایالت نیویورک دو قانون مرتبط به استخدام افسران پلیس و نحوه آموزش آن‌ها را امضا کرد و بر لزوم اجرای این قوانین تاکید کرد.

“جوزف شاپیرو” دادستان کل ایالت پنسیلوانیا گفت: ما هم اعلام می‌کنیم که زندگی سیاهپوستان مهم است، اما تنها بیان این موضوع کافی نیست باید به خواسته‌ها توجه کنیم و اقدامات لازم را هم انجام بدهیم.

“ترنس موناهان” از مسئولان پلیس نیویورک گفت: چه زمانی که در خیابان‌ها هستید و چه زمانی تلویزیون تماشا می‌کنید شاهد افرادی هستید که می‌گویند تا چه حد از پلیس متنفر هستند و تا چه حد نیازی به پلیس ندارند و نیرو‌های پلیس اهمیتی در تامین امنیت شهروندان ندارند. این مسائل بر انگیزه ما تاثیر می‌گذارد.


بیشتر بخوانید

نزاع بر سر نزدن ماسک؛ مهاجمی که به دست پلیس آمریکا کشته شد


خبرنگار شبکه سی ان ان در پایان گفت: در طول یک هفته ابتدایی ماه جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته تعداد بازنشستگان اداره پلیس نیویورک به شکل چشمگیری حدود ۴۱۱ درصد افزایش یافت. اداره پلیس نیویورک تلاش می‌کند وظایف محوله را به بهترین شکل ممکن انجام بدهد. اداره پلیس نیویورک اصلاحاتی را هم شروع کرده است که از آن جمله می‌توان به تعیین مسئول جدیدی برای بخش امور اجتماعی اشاره کرد. این بخش قرار است انجام فعالیت‌های پلیس اجتماعی را بررسی کند. اما در نهایت کارشناسان می‌گویند باید همه مسائل به هم و به شکلی عمیق مورد توجه قرار بگیرند تا وضع هشداردهنده کنونی متوقف شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد