به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش،  در حاشیه مراسم اختتامیه ششمین دوره رقابت‌های جام دریا در جمع خبرنگاران، گفت: ایران در رقابت‌هایی که شرکت می‌کند به دنبال کسب رتبه نیست بلکه هدف ما آزمایش میزان توانمندی نیروهایمان در سطح بین الملل است. بنابراین مهمترین هدف حضور نیروی دریایی در جام دریا، دیپلماسی دفاعی و دریایی است.
وی ادامه داد: نیروی دریایی نیرویی است که می‌تواند با هر کشوری که به آب‌ها دسترسی دارد ارتباط بگیرد و ما در این ارتباط‌ها به دنبال افزایش و تقویت دوستی بین کشورها هستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: در تلاشیم این دوستی‌ها را به عنوان الگو در بین کشورهای حاشیه خزر حفظ کرده و ارتقا بخشیم.
وی با اشاره به پیشتازی ایران در برقراری و تقویت صلح و دوستی بین المللی، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به تداوم ارتباط و توجه به جوامع بشری و گفتمان بین دولت‌ها توجه ویژه دارد.
امیر دریادار ایرانی اضافه کرد: در رقابت‌های جام دریا تلاش کردیم که با رقابتی سالم در کنار رفاقت بهترین نتیجه را کسب کنیم.
وی همچنین گفت: در تلاشیم در آینده با برگزاری رزمایش‌های مرکب و مشترک و دید و بازدیدها از کشورهای حاشیه خزر به همه جهان الگوی مودت برادری و دوستی را در صلح و صفا نشان دهیم
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد