به گزارش میثاق نیوز و روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده در آیین معرفی فرمانده جدید پایگاه  هوایی شهید نوژه همدان، اظهار کرد: زمانی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان مستقر بود اما پس از شکست های مفتضحانه و متوالی از رزمندگان اسلام و قهرمانان غزه و فلسطین، وحشیانه به مناطق مسکونی و زنان و کودکان بیگناه حمله می کند.
امیر نصیرزاده افزود: پیشرفت های مهم مردم فلسطین موجب شده رژیم صهیونیستی با سرعت زیاد به سمت نابودی پیش برود و یکی از مسئولان رژیم غاصب به تازگی عنوان کرده که اسرائیل امروز در بدترین شرایط خود در طول ۷۲ سال گذشته است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک اندیشه و فکر است، اظهار داشت: امکان جلوگیری از این تفکر وجود ندارد چرا که این اندیشه، فکر و تفکر ناب اسلامی مقابله با ظلم و ظلم ستیزی را ترویج داده و این کار موجب بیداری ملت ها برای مقابله با ظالمان شده است
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران اسلامی هم اینک به محور مقامت تبدیل شده است، بنابراین ملت ایران نیز باید بیدار و هوشیار در فرصت های مناسب در کنار انقلاب و یار انقلاب باشند.
امیر نصیرزاده گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات ۱۴۰۰ باید همه برای برگزاری باشکوه این رویداد تلاش کنیم و از کارکنان غیور، انقلابی و خوش نام نیروی هوایی انتظار می رود خانواده و کارکنان را توصیه به حضور حداکثری در انتخابات کنند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه افزود: پایگاه سوم شکاری شهید نوژه افتخار استان همدان است، این پایگاه تاثیر بسیاز زیادی در پیروزی انقلاب و نقشی حیاتی در هشت سال جنگ تحمیلی برعهده داشت.
وی با بیان تاثیر پر رنگ این پایگاه در پشتیبانی از محور مقاومت، اظهار داشت: خلبانان پایگاه نوژه شر داعش شرور و کثیف را از محدوده مرزهای ایران اسلامی دفع کردند.
فرمانده نهاجا ادامه داد: اتحاد و همدلی نیروهای مسلح که از دوران انقلاب و دفاع مقدس آغاز شد و همچنان ادامه دارد، موجب شد تا نیروهای مسلح دوشادوش و دست در دست هم در برابر دشمنی که نقشه شوم می کشید بایستند و یک بازدارندگی دائمی ایجاد کنند تا دشمنان جسارت تعرض به کشورمان را نداشته باشد.
وی اضافه کرد: نیروی هوایی ارتش در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در قرارگاه دزفول حضور داشت و قبل از طرح ریزی عملیات، شناسایی هوایی آغاز و یک عکس تاثیر گذار توسط خلبانان پایگاه شهید نوژه از منطقه عملیاتی مورد نظر گرفته شد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این هواپیما با ورود به عمق دشمن مورد اصابت سه موشک قرار گرفت اما خلبان تعادل جنگنده را از دست نداد و با وجود احتمال قطعی سقوط، هواپیما بر روی زمین نشست.
امیر سرتیپ نصیرزاده گفت: عکس دریافت شده در طرح ریزی عملیات اثر بسزایی داشت چرا که نیروهای خودی متوجه شدند دشمن در بخشی از غرب کارون مستقر نیست بنابراین با احداث پلی، از این محل به مواضع دشمن بعثی نفوذ کردند.
وی یادآوری کرد: همچنین در جریان این عملیات عکس دیگری از پل شناور که در یک متری عمق آب شناور بود و این پل نقش پشتیبانی و رسیدن تدارکات به لشگر ۱۱ عراق را داشت، گرفته شد و خلبانان غیور ایران زیر آتش پدافند دشمن در ۲ عملیات اقدام به انهدام این پل کردند و این توفیق موجب شد لشگر ۱۱ عراق از ادامه پشتیبانی قطع امید نماید و به طور کامل به اسارت در آیند و این اقدام تاثیر به سزایی در پیروزی عملیات داشت.
امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده خاطر نشان کرد: نیروی هوایی علاوه بر عکس برداری از نقاط حساس فعالیت های دیگری نیز در این عملیات داشت برای نمونه ناوگان ترابری نیروی هوایی از یکماه قبل از آغاز عملیات تنها در یک شب ۶ هزار نیرو را از مشهد به اهواز منتقل کرد.
وی افزود: خلبانان در عملیات بیت المقدس با بیش از ۹۰۰ سورتی پرواز بیش از ۳۰۰ تن بمب روی
سر دشمن فرو ریختند و پس از آزادی خرمشهر، صدام دست به عملیات سیاسی زد و عقب نشینی در این عملیات را به حضور نظامیان عراقی برای مقابله با رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان گره زد که این یک نمایش سیاسی و دروغی بیش نبود
گفتنی است در این آیین سرتیپ دوم امیر سرتیپ دوم خلبان «پرویز مرادبکی» به عنوان فرمانده جدید پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان معرفی و از خدمات سرتیپ دوم خلبان «رضا خدایی» تقدیر شد.
 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد