به گزارش روابط عمومی ارتش، آئین اختتامیه ششمین دوره مسابقات جام دریا با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، ارسلان زارع استاندار گیلان و دریادار سرگئی یکیموف جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه در بندر انزلی برگزار شد.
این دوره از مسابقات با حضور حدود ۴۰۰ نیروی نظامی از کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقزستان به میزبانی ایران برگزار شد و کشورمان در مجموع با ۲۰۴ امتیاز مقام اول این دوره از مسابقات را کسب کرد.
ناخدا یکم عباس حسنی، سر داور مسابقات جام دریا گفت: در این دوره هشت فروند شناور نظامی با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی با هم به رقابت پرداختند که در نهایت تیم ایران بر سکوی قهرمانی قرار گرفت و تیم روسیه دوم و تیمهای آذربایجان و قزاقستان مشترکا سوم شدند.
این مسابقات هرساله با هدف افزایش مهارت دریانوردان برگزار می‌شود که شامل ۶ مرحله تیراندازی سطحی، هوایی، تیراندازی به ماکت مین و مهار بویه در دریا و ۲ مرحله بقاء در دریا و کنترل صدمات است.
ناوهای موشک انداز «جوشن و پیکان » از کشو ایرن، ناوهای«مانگیستاو و ساری آرکا» از کشور از کشور قزاقزستان ،ناوهای «مخاچ قلعه و آستراخان» و «یدک کش  ۷۳۸ SB» از کشور روسیه و ناوهای«۱۲۲G- و G-124»، از از کشور آذربایجان ” در این دوره از مسابقات جام دریا حضور داشتند .
 بنابراین گزارش بندرانزلی از سوم شهریور به مدت ۱۳ روز میزبان  ششمین دوره مسابقات بین المللی  جام دریا بود.
 
 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد