چهارشنبه - 15 آگوست 2018      15365      1332 بازدید   

تشریح دلداگی یک شهید مدافع حرم و پرواز ملکوتی اش به ملأ اعلی

شهید ابراهیم رشید 

                                 تخریبچی مدافع حرم؛ پاسدار شهید ابراهیم رشید 

 

ابراهیم رشید در ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ براثر تله انفجاری حرامیان مزدور سعودی در جاده تدمر سوریه از ناحیه پهلو و صورت چپ مجروح و به شهادت رسید.

نامبرده از طریق دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) به خیل سبز پوشان سپاه اسلام وارد شد، پس از فراگیری آموزش های مقدماتی و تخصصی، به عضویت مجموعه سپاه ولی امر( عج) درآمد و ماموریت های متعددی را در بیت مقام معظم رهبری در تهران و قم عهده دار بود، همراهی در رکاب ولی امر(عج) مسلمین جهان از افتخارات این شهید گرامی محسوب می گردد.

با شروع توطئه سازمان یافته سرویس های اطلاعاتی بیگانه در عراق و سوریه و همنوایی مثلث عربی_عبری_غربی در قطع دستان بلند جمهوری اسلامی ایران در آنسوی مرزها و ضربه به محور مقاومت، بنا به گفته دوستانش با اصرار و پافشاری از مجموعه سپاه ولی امر(عج) تسویه حساب نمود و به تیپ ۲۰ مکانیزه رمضان پیوست.
وی از سال ۹۵ در ماموریت های مستشاری در جبهه های محور مقاومت سوریه و عراق حضور داشت تا در ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ براثر تله انفجاری حرامیان مزدور سعودی در جاده تدمر سوریه از ناحیه پهلو و صورت چپ مجروح و به دیدار برادر شهیدش ابوالقاسم که از شهدای دوران دفاع مقدس (عملیات خیبر ) می باشد، بال گشود.

وی درعین داشتن مشاغل نظامی و داشتن تخصص تخریب، دارای روحی لطیف و سرشار از محبت به اطرافیان بود و با داشتن مشغله کاری فراوان، هرگاه به مرخصی می آمد بچه های کوچک فامیل را جمع می کرد و با خود به گشت و گذار در طبیعت می پرداخت و با توجه به شغل همسرش (شرکت نورافشانی) همیشه در ماشین خود وسایل آتش بازی مهیج و ایمن برای بچه ها به همراه داشت و برای آنها به ویژه در شب ها بساط نورافشانی فراهم می کرد.